„B” kategóriás Úszas Diákolimpia® Országos Döntő került megrendezésre hétvégén Egerben.
Huszonkilencezer főt neveztek az úszók „B” kategóriás versenyeire, a legaktívabb vármegye Csongrád-Csanád volt. A nevezők közül a vármegyei 1. és a budapesti 1-3. helyezettek jutottak el a kétnapos egri országos döntőre a Bitskey Aladár Uszodába, amelyet a Magyar Diáksport Szövetség megbízásából a Heves Megyei Diák- és Szabadidősport Egyesület szervezett.
Somogy vármegyéből iskolánk a Marcali Mikszáth Kálmán Általános Iskola csapata szerezte meg a jogot, hogy rajtkőre álljon 4x50 m Mix gyorsváltóban.
Az indulás izgalmasra sikerült de végül gyermekeink nagyszerűen teljesítettek a megmérettetéseb országos 8. helyen végeztek!
Csapattagok: Cigoth Regina, Rózsa Rebeka, Sándor Dániel, Börczi Bence és Gelencsér Dániel voltak. Gratulálunk!